A svájci félév eredménye az első munkahely

Liszkai Péter a világ egyik legdrágább országába készült, így olyan ösztöndíjat keresett, ami megfelelő mértékben fedezheti a kiadásokat.

egy csoport fiatal áll a havas hegyek egyik szirtjén mosolyogva a napsütésben
A svájci félév eredménye az első munkahely

Péter a Budapesti Corvinus Egyetem Pénzügy mesterszakos hallgatójaként a CEMS Masters in International Management képzés keretein belül 5 hónapot töltött Svájcban, a St.Gallen-i Egyetemen. A Campus Mundiról korábban kint tartózkodó hallgatóktól azt hallotta, hogy megfelelő mértékben fedezi a kiadásokat, ezáltal tökéletes feltételeket biztosít egy eredményes és emlékezetes külföldi félévhez.

Hogyan készültél az ösztöndíjas időszakra?

Alapvetően a járványhelyzet miatt sokáig kétséges volt, hogy ki tudok-e utazni Svájcba, viszont miután 2 hónappal a félév kezdete előtt biztossá vált, hogy lehetőség lesz a fizikai jelenlétre, izgatottan vártam az utat. Folyamatosan olvastam a híreket, de rendszeresen kérdeztem az előttem kint lévőket is, illetve a Svájcban élő rokonságot. A család nagy örömmel fogadta a hírt, hiszen régi tervem volt a CEMS mesterképzés, az pedig külön öröm volt számukra is, hogy Európa egyik legnívósabb egyetemén tudom abszolválni azt. A kint töltött félév előtt voltam már Svájcban többször is, így nem ért meglepetésként az emberek közvetlensége és rendszeretete emiatt könnyen ment az alkalmazkodás is.

campus mundi történet_2

Hogy sikerült szállást találnod?


A félévet a svájci egyetem által nyújtott kollégiumban töltöttem, ami inkább hasonlított egy apartmanházhoz, hiszen külön lakásokban voltunk elszállásolva 3-4 emberenként, külön-külön szobákkal. A mindennapokat élvezetessé tette a társaság, illetve a házhoz tartozó közös tér, ahol esténként kártyáztunk, filmeztünk és buliztunk. Általában otthon főztünk, de ezt is gyakran együtt tettük, ami szintén egy nagyon élvezetes közös program volt és megismerhettem a többi nemzet konyháját is. Az egyetem campusa egy 10 perces buszútra volt a szállástól, így a közlekedés sem jelentett gondot.

Hogyan sikerült beilleszkedni? Részt vettél egyetemi rendezvényeken, jóba lettél a lakótársaiddal vagy más ösztöndíjasokkal?

Igen, főleg a kollégiumban szereztem barátokat. Nagyon jó társaság jött össze, tudtunk együtt bulizni, sportolni, de ha a tanulmányainkban segítségre volt szükségünk akkor is számíthattunk egymásra. Rengeteget kirándultunk: megnéztük az összes svájci nagyvárost, nagyon sokat túráztunk, síeltünk a hegyekben, illetve még Olaszországba is elmentünk a Como-i tóhoz. Véleményem szerint ezek a barátságok meg fognak maradni, az ösztöndíjas időszakot követően nyáron pár napot együtt töltöttünk már Spanyolországban, illetve az ősszel terveznek jönni a többiek Budapestre. Emellett a CEMS-esekkel is nagyon jó kapcsolatot ápoltam, rengeteg rendezvényt szerveztek nekünk, ami segítette az órákon kívüli összekovácsolódást.

campus mundi történet_3

Szakmailag mit adott neked az ösztöndíjas időszak?

Lehetőségem volt előadásokat tartani és csoportmunkában is kipróbálhattam magam. Nagyon hasznos tárgyakat tudtam felvenni, így például rengeteget fejlődtem programozás terén. Emellett a lakótársaimmal rendkívül motiváltan vágtunk bele önéletrajzok írásába és munkakeresésbe, így az ösztöndíjas időszak végére sikerült is munkát találnom.

Mit üzennél a többi hallgatónak, miért vágjon bele a külföldi ösztöndíjba?

Mindenkinek azt üzenem, hogy vágjon bele a külföldi ösztöndíjba. Csak pozitívumokat tudok mondani a kintlétről, hiszen amellett, hogy új emberekkel és kultúrákkal van lehetőséged találkozni a jövőd szempontjából is hatalmasat lépsz előre.

campus mundi történet_4


Nézd meg, milyen nemzetközi lehetőségek várnak Rád!