Megújultak az Erasmus+ kiegészítő támogatások
Magasabb támogatási összeg, még több jogosult!
A 2021-2027-es Erasmus+ programszakasz egyik kiemelt prioritása az inklúzió és a sokszínűség. Ezért a program jelentős figyelmet fordít arra, hogy ha hallgatóként kevesebb lehetőséggel rendelkezel, akkor is nagyobb eséllyel vehess részt az Erasmus+ mobilitásban.
Esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás
Szélesebb pályázói körben és magasabb támogatási összeggel pályázhatsz az Erasmus+ esélyegyenlőségi kiegészítő pénzügyi támogatásra! Ez azt jelenti, hogy az alap Erasmus+ ösztöndíjon felül további anyagi támogatásban részesülhetsz, amennyiben egészségügyi, oktatási, kulturális, társadalmi, gazdasági vagy földrajzi akadályokkal küzdő ösztöndíjas vagy.
Főbb tudnivalók
Az esélyegyenlőségi kiegészítő támogatás összege tanulmányi célú mobilitás és szakmai gyakorlat mobilitás esetén egyaránt havi 250 euró.
Rövid távú hallgatói mobilitás esetén az elnyerhető összeg egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén), az Erasmus+ alapösztöndíjon felül.
Kik pályázhatnak?
Amennyiben az Erasmus+ program 2021/2022-es tanévére tanulmányi célú, szakmai gyakorlati vagy rövid távú mobilitásra tervezel pályázni, vagy már nyertes pályázattal rendelkezel, jelentkezhetsz az esélyegyenlőségi kiegészítő támogatásra is. Jó, ha tudod azonban, hogy a pályázás időpontjában már lezárult mobilitásra, visszamenőleges támogatás nem igényelhető.
Hogyan pályázhatsz?
A jelentkezésedet az Erasmus+ program 2021/2022-es tanévére ösztöndíjat elnyert hallgatóként a tanév végéig folyamatosan tudod benyújtani a Tempus Közalapítvány által létrehozott online felületen:
https:\\eselyegyenloseg.tpf.hu
Pályázati dokumentumok:
- Pályázati felhívás
- Call for applications
- Tájékoztató a benyújtandó nyilatkozatokról
- Information on required documents
Segédanyagok:
Pályázati sablonok:
- Árva vagy félárva hallgató nyilatkozata
- A származási országában kisebbségként élő határon túli magyar hallgató nyilatkozata
- Nagycsaládban élő hallgató nyilatkozata
- Magyarországon elismert nemzetiséghez tartozó hallgató nyilatkozata
- Nyilatkozat arról, hogy a hallgató szülő vagy gondviselő
- Nyilatkozat a hallgató szociális körülményeiben történő hirtelen változásról
- Hallgató nyilatkozata arról, hogy legalább egyik szülője/gondviselője nem rendelkezik középfokú iskolai végzettséggel
Angol nyelvű nyilatkozatok:
- Declaration of orphanhood
- Declaration of ethnic Hungarian students
- Declaration of large family
- Declaration of ethnic minority identity
- Declaration of a student who is a parent/guardian
- Declaration of sudden change in social circumstances
- Declaration of parents' education level
Adatkezelés:
Fogyatékosággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő támogatása
Az Erasmus+ program 2021/2022-es tanévére Erasmus+ ösztöndíjat elnyert hallgatóként jogosult vagy pályázatot benyújtani, amennyiben tartós betegséggel vagy fogyatékossággal élsz és az állapotod igazolhatóan többletköltséget okoz a külföldi tartózkodás során az átlagos külföldi megélhetési költségekhez képest.
Főbb tudnivalók
Az igényelhető kiegészítő támogatás összege havi 250 euró. Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), vagy 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén).
Javasolt a kiegészítő pályázatot a mobilitás tervezett kezdete előtt 3 hónappal benyújtani, hogy elegendő idő álljon rendelkezésre a bírálati folyamatra, a szerződéskötésre és a támogatási összeg kiutalására még a kiutazás előtt.
Amennyiben ezt meghaladó, alátámasztott igénye van a hallgatónak, úgy magasabb összegű támogatás is igényelhető, melyről tételes igénylés és elszámolás szükséges.
Hogyan pályázhatsz?
A pályázatodat a küldő intézményednél szükséges benyújtanod (Erasmus+ koordinátorodnál). Jelentkezni a 2021/2022-es tanév végéig folyamatosan tudsz.
A pályázáshoz a hiánytalanul kitöltött igénybejelentő excel és 3 hónapnál nem régebbi kórtörténeti összefoglaló benyújtása szükséges.
Pályázati dokumentumok:
Adatkezelés:
FONTOS!
Az esélyegyenlőségi támogatás mellé egyidejűleg igényelheted a fogyatékossággal élő vagy tartósan beteg hallgatók kiegészítő pénzügyi támogatását is, amennyiben arra is jogosult vagy, rövid távú mobilitás esetén is.